Opuszczony Hotel

Jedyne informacje jakie znalazłam na temat tego hotelu:
"W latach 80-tych wybudowano nowoczesny ośrodek wypoczynkowy. Budynek miał już wstawione okna (plastikowe - nowość w tych czasach), część grzejników, 2 windy, częściowo wyposażony. Później zabrakło kasy na dokończenie. Sprzedany zmieniał właścicieli i był powoli rozkradany. Na początku ginęły mniejsze okna od strony morza , a później nawet kafelki w łazienkach odkuto. Miał być ogrzewany rewelacyjną jak na tamte czasy techniką , czyli pompami ciepła. Wykonano 4 odwierty z których miano wypompowywać wodą, a później wpompowywać z powrotem. Była także wykonana niecka basenu."

Trochę strach samej tam chodzić ale warto było. Hotel jest niesamowity. Pomyśleć, że tyle pieniędzy ktoś zainwestował i porzucił. Z dachu jest piękny widok. A, że polak potrafi to faktycznie kafelki pięknie odkute a ściany rozwalone na jednym piętrze, a pustaków brak :)
Komentarze

 1. ciekawe foty niedokończonej i opuszczonej inwestycji z poprzedniego ustroju. Pod Legnicą jest takie całe osiedle po radzieckich koszarach, ciekawy temat fotograficzny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ehh czemu tak daleko?! A już chciałam jechać :) w Kłominie też jest ale wojsko ostatnio ćwiczyło tam rozwalanie budynków :) http://pl.wikipedia.org/wiki/Gr%C3%B3dek_%28wojew%C3%B3dztwo_zachodniopomorskie%29

   Usuń
 2. Co tu dużo pisać: GENIALNIE CI TO WYSZŁO!
  W ogóle świetnie Ci idzie tematyka Urban Explorator :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziękuje bardzo. Uwielbiam opuszczone :) będzie tego więcej.

   Usuń
 3. Ciekawy wpis, ciekawe miejsce... Szacun! :) Mnie zastanawia jak to musiało wyglądać zanim zostało rozkradzione - to musiało być MEGA! Teraz niestety zostały właściwie same betony, a co za tym idzie atrakcyjność tego miejsca (dla mnie) jest dość niska, aczkolwiek położenie, architektura i historia obiektu całkiem ciekawe... Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. domyslam sie, ze masz problemy z utrzymaniem aparatu w pionie/pozimie i Cie tak "giba". "Gibanie" to nie efekt, a brak pomyslu na zdjecie i jego forme (pozim/pion). Domyslam sie, ze jestes z tych "madrych" z G, wiec dalej fociuj w ukosach/ skosach/ zakosach i bedzie "pietknie"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za odwiedziny i tz "konstruktywną krytykę". Nie mam problemu z utrzymaniem aparatu, proszę się o to nie martwić. Widocznie Pan/Pani nie zauważył/ła (następnym razem proszę się podpisać, to nie boli) tylko nieliczne kadry są z ukosa i robię to w pełni świadomie, jest to efekt który przemyślałam i w danej sytuacji chciałam zastosować.Nie da się wszystkich zadowolić, ilu ludzi tyle opinii. Proszę powiedzieć "z których" Pan/Pani jest? Chciałabym wiedzieć z jakim autorytetem w dziedzinie fotografii "rozmawiam". Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 5. Ciekawe, jakby hotel wyglądał w efekcie końcowym. Szkoda, że pustostan stał się miejscem na wylew ulicznej twórczości. Widocznie ktoś potrzebował kafelki do remontu własnego domu. W końcu budynek pozostał niczyj :P

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty