Twierdza Kraków

Uwielbiam opuszczone miejsca a najbardziej te z ciekawą historią. Fortów ci u nas dostatek lecz wszystkie niszczeją.... W Krakowie jest ich trochę ale tylko niektóre są w dobrych rękach np; radia RMF-FM. Po niektórych biegają wielbiciele ASG, niektóre są umieszczone między osiedlami i mają wielu zwiedzających. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie służyły za wc, miejsce ognisk (w środku) i innych uniesień destrukcyjnych.

Twierdza Kraków (niem. Festung Krakau) – pierwotnie austriackie dzieła obronne wokoło Krakowa, a obecnie bogate lapidarium historii architektury obronnej, gdzie obok prawie kompletnej twierdzy austriackiej istnieją dzieła starsze – kościuszkowskie fortyfikacje z XVIII w., Wawel oraz średniowieczne baszty cechowe.
 

 
A wc lepsze niż nie jedno w dzisiejszych czasach :)

Komentarze

 1. WC boskie :-D troche wygląda jakby wystawaly tylko podeszwy ludzi zatopionych w betonie :-D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wielka szkoda, że miasto nie ma pomysłu na zagospodarowanie tak wielkich przestrzeni, że nie odda ich w dzierżawę nawet za symboliczną złotówkę. Są osoby czy też instytucje, które potrafiłyby w takie budowle zainwestować. Przykładem niech będą forty Węgrzce i Zielonki.
  Pozdrawiam gorącą
  Czerwona Skarpeta

  PS
  W jakim forcie zrobione są te zdjęcia? Może któregoś dnia i my się tam wybierzemy ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Serce się kraje jak się widzi niszczejący Festung Krakau... Tylko dwa miasta w całej Europie mogą się poszczycić takimi zdobyczami architektury militarnej, a są nimi Kraków i Przemyśl.

  OdpowiedzUsuń
 4. A tak nawiasem, żeby nie było tak pesymistycznie, czasem się zdarza, że i takim miejscom nadaje się drugie życie... http://drewnicki.pl/zywe-lekcje-historii-2013/

  OdpowiedzUsuń
 5. WC chyba było całkiem wygodne, z podstawkami na stopy. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niezłe WC. Na początku się zastanawiałam co to jest :-) A zdjęcia jak zwykle MEGA!

  OdpowiedzUsuń
 7. fajnie miejsce dobrze pokazane - podoba się

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe miejsce ... graffiti jak wszędzie ... niestety, ale WC bardzo osobliwe i towarzyskie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Niesamowite wnętrza. Szkoda, że trochę zapomniane.
  Świetne zdjecia

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty