Pod skrzydłami

Ostatnio przypomniałam sobie o zdjęciach z "dna dysku". Będąc na wakacjach w Sianożętach, miałam okazje podziwiać widoki z lotu ptaka. Uwielbiam wysokości! Przelot krótki, ale widoki super! To było hmm.. w 2008r. ale z tego co wiem nadal można polatać.

O lotnisku - w roku 1935 rozpoczęła się budowa lotniska wojskowego. Używane było pierwotnie przez Luftwaffe, a od zakończenia II wojny światowej przez Armię Czerwoną. Po likwidacji jednostki wojskowej w 1992 roku tereny bazy zostały podzielone pomiędzy miasto Kołobrzeg i gminę Ustronie Morskie. 


A przy okazji wizyty w Nowym Targu w tym roku również postanowiłam popatrzeć na Podhale z góry. Znów żałuje tylko, że tak krótko no ale co poradzić. Może kiedyś wybiorę się na dłuższy lot.

Lotnisko Nowy Targ – sportowe lotnisko cywilne położone. Jest to najwyżej położone lotnisko w Polsce. Pod koniec XIX w. znajdował się poligon austriackiej artylerii fortecznej, na którym ćwiczyli artylerzyści garnizonów twierdz Kraków i Przemyśl. Startowały stamtąd balony obserwacyjne, a po odzyskaniu przez Polskę niepodległości samoloty 2 Pułku Lotniczego. W czasie II wojny światowej było ono wykorzystywane przez Luftwaffe do akcji przeciwko gorczańskim partyzantom. 8 czerwca 1979 r. podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Polski Ojciec Święty Jan Paweł II odprawił na nowotarskim lotnisku mszę dla ponad miliona wiernych. Obecnie władze miasta planują rozbudowę lotniska dla potrzeb ruchu pasażerskiego.

Jeśli ktoś ma ochotę to tu więcej informacji: www.aeroklub.nowytarg.pl/loty-widokoweKomentarze

 1. Odważna jesteś, osobiście nie czuję się zbytnio komfortowo na wysokościach. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co się nie robi dla dobrych fotek. :)

   Usuń
  2. ŚWIETNE!!!!!!!!!!! JA LATAŁAM NA MOTOLOTNI :-) POLECAM ! http://monikabojanowska.blogspot.com/2014/04/z-gory.html

   Usuń
  3. Zazdroszczę ;) Z chęcią też bym się przeleciała, może kiedyś mi się uda.

   Usuń
 2. Oj nie jest strasznie! Zresztą luuuubie tak wysoko być :) cudowne uczucie i piękne widoki!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię oglądać zdjęcia "z lotu ptaka", ale do samolotu nikt mnie nie zapędzi ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszczę ... widoki robią wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne szczególnie te pasiaste pola z górami w tle :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zazdroszczę widoków i lotu, aczkolwiek sam leciałem podobnie, tyle że bardziej prywatnie. Niesamowite przeżycie. Fajne zdjęcia :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. JA TEŻ LUBIĘ WYSOKO! ŚWIETNE ZDJĘCIA!! I CIEKAWA OBRÓBKA!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty