Opuszczone - PZZ Kozłów

Kolejne opuszczone miejsce. Aż przykro patrzeć na upadek gospodarki. Kiedyś nowoczesne zakłady dziś popadają w ruinę. Sam teren jest niesamowity. Olbrzymia kupa betony. Można było się dostać nawet pod olbrzymie silosy w których kiedyś było zborze.
 
Przedsiębiorstwo Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Kozłowie S.A. Jeden z największych i najnowocześniejszych elewatorów zbożowych w Polsce o pojemności 32,5 tys. ton. Po prywatyzacji zakład przestał funkcjonować. Załoga poszła na bruk, a rolnikom pozostał problem jak sprzedać wyprodukowane przez siebie zboże. Główny właściciel, który kupił 60 procent udziałów Zakładów Zbożowych w Kozłowie prawdopodobnie swoje pieniądze odzyskał sprzedając zgromadzone w nich zboże oraz część maszyn. Ponadto słyszy się, że główny udziałowiec spółki pan Piotr Gajda International Businnes Poland sp. zo.o. i Unicorn Holding sp. zo.o. zbył posiadane 60 procent akcji spółki na rzecz Gerson Best Line s.a. z siedzibą w Świnoujściu. Próba nawiązania kontaktu z nowym inwestorem w sprawie ustalenia dalszych losów spółki okazała się jednak bezskuteczna. 

Komentarze

 1. Świetnie że to pokazałaś bo te silosy w Kozłowie są moim najbliższym celem foto :)(miałem tam w marcu jechać ale wybrałem stary górniczy szlak węglowy) W sumie miejsce mi znane bo jeździłem tam na LHS http://foto-rav.blogspot.com/2012/07/kolej.html to bardzo blisko jest tej miejscówki i jakoś mnie zawsze tam ciągnie fajne spokojne tereny :) Niedaleko Kozłowa znajduję się miejscowość Mstyczów i jest tam opuszczona cegielnia a w Sędziszowie opuszczona parowozownia :) tak że jest co tam focić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa miejscówka, mega dziwna... Dobre zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładnie wydobyta geometria. Brawo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie zdjęcia! Zainspirowani m.in. Twoimi fotami udaliśmy się niedawno do Kozłowa, żeby zobaczyć co tam jeszcze z niego zostało, efekt: https://www.youtube.com/watch?v=KhZhcOE0vgs ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty